SamNet.cz

Písecký poskytovatel internetu

s tradicí již od roku 2003

 774 110 300

 
 

 
 

Parametry služeb

tarif  Video

Tarif určený pro domácnosti s větším počtem připojovaných zařízení, pro domácnosti, které chtějí i ve večerních hodinách sledovat televizi nebo videa přes internet. Tento tarif je nezbytný pro využívání O2TV, Skylink TV, Netflix a dalších internetových televizních služeb, které jsou velmi náročné na objemy přenášených dat. Můžete sledovat na jednom zřízení televizi ve Full HD rozlišení, nebo na dvou zařízeních televizi v rozlišení HD ready, nebo až na čtyřech zařízeních video na YouTube. Ve všech případech budete mít ještě rezervu na brouzdání po webu, e-maily a jiné datově nenáročné služby. V případě stahování velkých souborů např. operačních systémů, her do herních konzolí, nebo zálohování většího množství dat na cloud se vyhýbejte večerní špičce v rozmezí 19 - 23 hodin. Konkrétní parametry  a srovnání s ostatními tarify naleznete níže v přehledném sloupcovém grafu. Poruchová služba je k dispozici 7 dní v týdnu vždy od 9 do 21 hodin. Odstranění vzniklé závady nejpozději následující kalendářní den po jejím nahlášení.

tarif  Comfort

 

Tento tarif vychází z tarifu Video, je vhodný pro běžnou domácnost, není však určený pro tak velkou datovou zátěž. Během dne internetovou televizi zvládne, ve večerní špičce pravděpodobně nikoli. Videa na YouTube budou fungovat bez problému. I u tohoto tarifu se vyhýbejte stahování velkých souborů např. operačních systémů, her do herních konzolí, nebo zálohování většího množství dat na cloud ve večerní špičce v rozmezí 19 - 23 hodin. Konkrétní parametry  a srovnání s ostatními tarify naleznete níže v přehledném sloupcovém grafu. Poruchová služba je k dispozici 7 dní v týdnu vždy od 9 do 21 hodin. Odstranění vzniklé závady nejpozději následující kalendářní den po jejím nahlášení.

 

tarif  Basic+

 

Basic+ je velmi levný tarif určený pro uživatele s minimálními nároky. Můžete si připojit i několik zařízení současně, například dva telefony a k tomu jeden počítač, bez problému můžete brouzdat po webových stránkách, vyřizovat e-maily, využívat internetové bankovnictví apod. Dokonce zvládne i video na YouTube nebo webkameru. Stahování nebo nahrávání velkých souborů bude však s tímto tarifem zdlouhavé. Pro internetovou televizi je zcela nevhodný. Rovněž není vhodný pro uživatele, kteří jsou na internetu pracovně či studijně závislí. Poruchová služba je k dispozici pouze v běžné pracovní době tzn. v pracovních dnech od 9 do 17 hodin. Odstranění vzniklé závady nejpozději následující pracovní den po jejím nahlášení.

 

 

Takový internet mají naši zákazníci !

Chcete jej také ?

 

Měření na www.speedtest.net .

Hosted by ISP Alliance a.s.


 

Specifikace rychlostí jednotlivých tarifů:

 

   Tarif rychlost maximální (download i upload) rychlost inzerovaná (download i upload) rychlost běžná    (download i upload) rychlost minimální (download i upload)
  Video 50 Mbit/s 50 Mbit/s 30 Mbit/s 20 Mbit/s
  Comfort 50 Mbit/s 30 Mbit/s 20 Mbit/s 10 Mbit/s
  Basic+ 10 Mbit/s 10 Mbit/s 10 Mbit/s 5 Mbit/s

 

Podrobný popis a vysvětlení jednotlivých pojmů naleznete v našich Všeobecných podmínkách.

 


 

Orientační nároky vybraných videoslužeb:

- video na YouTube s rozlišením 720p  -  potřebná rychlost 1,25 Mbit/s , spotřeba dat  cca  0,5 GB / hodinu

- video na YouTube s rozlišením 1080p  -  potřebná rychlost 2,5 Mbit/s , spotřeba dat  cca  1 GB / hodinu

- internetová televize v kvalitě HD ready - potřebná rychlost 4 až 5 Mbit/s , spotřeba dat cca  2 GB / hodinu

- internetová televize v kvalitě Full HD - potřebná rychlost 8 až 10 Mbit/s , spotřeba dat cca  4 GB / hodinu

- internetová televize v kvalitě Ultra HD (4k) - potřebná rychlost 20 až 25 Mbit/s , spotřeba dat cca  10 GB / hodinu  (tuto službu nepodporujeme)

Mějte, prosím, na paměti, že datové toky (rychlosti) i datové objemy se ze všech zařízení připojených v domácnosti sčítají !


  Samec Martin: Všeobecné podmínky        Oprávnění      Vzor smlouvy      Ochrana osobních údajů
   aktualizováno:  1.1.2021  -  Design by Ing. Martin Samec Samcová Milada: Všeobecné podmínky        Oprávnění      Vzor smlouvy      Ochrana osobních údajů